Höstauktion

Nästa auktion: Lördag 19 november klockan 11, med visning från klockan 10. Adress Kristianstadsgatan 1 i Osby. Bland föremålen slagbord, sideboard med flera teakmöbler, gjutjärnssoffa, arbetsstol, parfåtöljer 1930-tal, Amerikakoffert, äldre jordglob, trästegar, kristallkronor, stilmöbler, servis 105 delar, fickur bl a Omega silver, dalahästar, trattgrammofon, fattigmanssilver, Jenny Nyströmtomtar, ålaljuster, snidade figurer, vinylskivor, krus, Kongl Dansk, äska, leksaker, konst bl a Emil Lindgren, samling smurfar,mattor, verktyg, dukar, linne och fyndlådor.
Osby BS grillar korv och fixar kaffe med dopp.

Sidan kommer att uppdateras kontinuerligt.
Uppdaterad torsdag 17 november.