Auktion Juli 2024.

Auktion på Kristianstadsgatan 1 i Osby.

Torsdag den 25. juli, klockan 18, med visning från klockan 17 på Kristianstadsgatan 1 i Osby (vid Preen-macken). Bland föremålen som säljs då kan nämnas soffgrupp 1950-tal i nyskick, Carl Malmsten-möbel, Lisa Larsson-figur, luftvapen, bordslampor från Hans Agne, marinmålningar, vinylskivor, flera fotogenlampor, plåtburkar, en mängd serietidningar, skolplanscher, majolikapiedestal, bijouterier, golvfotogenlampa, afrikanska träfigurer, musikinstrument, fina glasföremål, verktyg och mycket annat.
Parkera vid anvisad plats och gå den lilla vägen ned så kommer Ni till vår lokal. Vi ber Er att parkera med förnuft med tanke på räddningstjänst och hemtjänst.

Grillkorv, kaffe med dopp och annat fixar bowlinggänget Osby BS.

Sidan uppdaterad Onsdag 24. juli.