Denna sida uppdaterades Sep 20, 2017

Kommande auktioner

Kommande auktion: Söndag 24/9 kl 12, visning kl 11 Södra Portgatan 19. För dödsbo och inlämnares räkning säljs arkivskåp, valnötsbyrå, skrivbord 1850-tal, soffgrupp o skåp 1950, hängskåp, Kinnarpsmöblemang, äldre plåtbord, skinnsoffa, speglar, väggur, koffert, 5 st kristallkronor, el-gitarr, orgel, dragspel m fl instrument, glasserviser bl a Iitala, flertal guld- o silverföremål, pärlhalsband, Kinaporslin, halvglaserade krus, jordglob, modelltåg, dockservis, trälådor, skolplansch, Rosenthal, plåtburkar, marmorfigurin, aburulle m fl fiskrgrejer, platt-tv, parabolpaket, vinylskivor, böcker bl a Gods o Gårdar 1937, tavlor, mattor, linne och en mängd fyndlådor.

Senaste bild Onsdag 20:e september.

Hjärtligt välkommen till en auktion i den gamla, goda stilen.

.Klicka på bilden för att se en större version eller starta ett bildspel.

Korv, kaffe, läsk och tilltugg fixar bowlinggänget Osby BS.

Samlaren Gott & Blandat • Leif Adolfsson • Fabriksgatan 17 • 283 31 Osby • 070-2077883 • leif@osbyauktion.se
This website is powered by Wordpress. Design created by Jimmy Wallberg.
Copyright © 2017 Samlaren Gott & Blandat and affiliates.
All rights reserved.