Denna sida uppdaterades Feb 15, 2018

Kommande auktioner

Kommande auktion: Söndag den 18:e februari, klockan 12 med visning från klockan 11, Södra Portgatan 19 i Osby. För dödsbo och inlämnares räkning säljes lådfack 30 lådor, pottskåp par, flera skrivbord ek o teak, danska fåtöljer, sminkbord NK, bergere ett par, bokskåp, furbyråar, klädskåp, liten affärsdisk, divan, Gemla-stolar, kommoder, stilbyrå, spelbord, trädgårdsmöbler, brasskärmar, lodregulator, bordslampa Luxus, förgyllda klockor o speglar, serviser bl a B&G, Hummelfiguriner, Goebelfiguriner, äldre plåtleksaker, Märklintåg o hus, kvittolåda plåt, fiol i låda, tysk hjälm o medaljer 2 v-kriget, Bodasvampar, Orrefors, tavlor Ove Zerge m fl, jordglob, kakburkar, resegrammofon, bakelithögtalare, gräsklippare Klippo, vedklyv, järngrind från Nordanå gård, böcker, äkta mattor, bättre linne, verktyg, fyndlådor mm.

Sedvanliga auktionsvillkor. Serveringen fixar bowlinggänget Osby BS.

Mer info och bilder kommer snart. Bilder upplagda 14:e februari.

Hjärtligt välkommen till en auktion i den gamla, goda stilen.

Klicka på bilden för att se en större version eller starta ett bildspel.

Korv, kaffe, läsk och tilltugg fixar bowlinggänget Osby BS.

Samlaren Gott & Blandat • Leif Adolfsson • Fabriksgatan 17 • 283 31 Osby • 070-2077883 • leif@osbyauktion.se
This website is powered by Wordpress. Design created by Jimmy Wallberg.
Copyright © 2018 Samlaren Gott & Blandat and affiliates.
All rights reserved.